Wyjeżdżasz na wakacje? Zabezpiecz dom przed włamywaczami

bezpieczny dom

Lato to czas planowanych cały rok urlopów. Wszyscy na nie czekają. Niestety, włamywacze także. Jak zabezpieczyć swój dom, by nie stać się ich ofiarą?

 

Wakacyjny wyjazd to świetna sprawa – pozwala odwiedzić ciekawe miejsca, odpocząć, zmienić otoczenie i odciąć się od rzeczywistości. Jeżeli jednak po powrocie czekać będzie na nas splądrowany dom, z pewnością nie zaliczymy wyjazdu do udanych. Warto więc poświęcić trochę uwagi, by zabezpieczyć swój dom przed włamaniem.

 

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Kamery, czujniki ruchu czy otwarcia okien i drzwi. Tego typu rozwiązania, które jeszcze niedawno kojarzone były z kolejnymi przygodami Jamesa Bonda, dziś dostępne są praktycznie dla każdego. Ich cena przestała już odstraszać, a łatwość konfiguracji sprawia, że do stworzenia systemu antywłamaniowego wystarczy sieć Wi-Fi w domu i smartfon. Tego typu rozwiązania pozwolą nam na bieżąco sprawdzać, co dzieje się w naszym budynku, nawet gdy jesteśmy na drugim krańcu globu.

 

Niestety, najtańsze rozwiązania tego typu nie stanowią szczególnej bariery dla doświadczonych włamywaczy. Będą wymagały one od nich jednak dodatkowej pracy, a wielu przypadkach po prostu zniechęcą do ponoszenia ryzyka, gdy wkoło znaleźć można mnóstwo gorzej zabezpieczonych domów.

 

Pozostając przy rozwiązaniach typu smart – warto zastanowić się nad inteligentnym oświetleniem. Będzie ono nie tylko wygodne dla mieszkańców i pozwoli nam na co dzień oszczędzić na energii elektrycznej, ale też, jeśli odpowiednio je ustawimy, sprawi wrażenie, że w domu ktoś jest, w czasie, gdy odpoczywać będziemy na wakacjach.

 

Jeśli chcemy stworzyć system, który nie tylko będzie zniechęcał do włamania, ale może też powstrzymać doświadczonych włamywaczy, warto pomyśleć o współpracy z profesjonalną agencją ochrony – ich system alarmowy i monitorujący zdecydowanie trudniej wyłączyć, a perspektywa, że w razie jakichkolwiek problemów zaraz na miejscu będą ochroniarze, też może poprawiać nasz sen. Oczywiście, za taki komfort przyjdzie nam jednak dodatkowo zapłacić.

 

ZDROWY ROZSĄDEK

Warto pamiętać, że nawet najnowocześniejsza technologia nie zastąpi zdrowego rozsądku. Nie domknięte okna podczas wyjazdu na wakacje, relacja na żywo z wakacyjnych wojaży w mediach społecznościowych czy po prostu stos nieodebranej poczty, będą dla włamywaczy zaproszeniem do wejścia do naszego domu.

 

Oprócz zachowania rozsądku, dobrze też zaangażować do pilnowania naszego domu sąsiadów. – Dobry sąsiad jest lepszy niż najlepszy monitoring – śmieje się Mirosław Wojtas, wspólnik firmy NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, która realizuje Piękną Warkę. – Nie chodzi o to, by sąsiedzi cały czas nas obserwowali, ale w zżytej społeczności włamywacze atakują zdecydowanie rzadziej – podkreśla. Warto poprosić sąsiada, by podlał kwiaty, zabrał pocztę czy wystawił kosz w odpowiednim dniu. Jeśli potencjalny włamywacz obserwuje dom, będzie wiedział, że ktoś się nim interesuje.

 

Poziom ryzyka włamania obniża również posiadanie choć niedużego psa. Nawet jeśli nie odstraszy on włamywaczy, jego szczekanie może zaalarmować sąsiadów. Oczywiście, jeśli nie mieszkamy na odludziu. Wtedy dodatkowe zabezpieczenia budynku mogą okazać się niezbędne.

 

Szukasz domu na bezpiecznym osiedlu? Odwiedź nasze biuro sprzedaży i przekonaj się, jak komfortowo można mieszkać w Warce!