Dom w Warce czy mieszkanie w Warszawie - za co płacisz?

Dom w Warce

Ceny mieszkań w Warszawie biją rekordy. Doszło do tego, że w cenie niewielkiego mieszkania w stolicy, w Warce kupić można wygodny dom. Za co płacimy w obu przypadkach?

 

20 tysięcy złotych za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie? Choć jeszcze niedawno wydawało się to nie do pomyślenia, dziś takie ceny nikogo już nie dziwią. Czy taka stawka ma jednak racjonalne uzasadnienie?

 

CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ MIESZKANIA W WARSZAWIE?

Dlaczego ceny mieszkań w Warszawie są takie wysokie, skoro kilkadziesiąt kilometrów dalej te same ekipy budowlane stawiają z tych samych materiałów wyraźnie tańsze budynki?

 

Kluczem do wysokich cen mieszkań w stolicy jest po prostu duża liczba chętnych na ich zakup – tłumaczy Mirosław Wojtas, wspólnik spółki NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, która realizuje Piękną Warkę. – Mieszkania w Warszawie rozchodzą się na pniu i każdy kolejny program, stymulujący popyt, mocniej odbija się na największych miastach, niż na miejscowościach mniejszych – podkreśla deweloper, który w swoim portfolio ma też osiedla Cicha Dolina I i Cicha Dolina II w prestiżowym warszawskim Wilanowie.

 

Tym, co przyciąga do stolicy jest bardzo chłonny rynek pracy. Problem bezrobocia praktycznie tu nie istnieje. Czy to jednak rzeczywiście aż taka przewaga, skoro np. z Warki można do dzielnicy biurowej Warszawy dojechać komfortowym pociągiem w mniej niż 30 minut? To krócej niż podróż tramwajem czy autobusem z niektórych stołecznych dzielnic.

 

Atutem niewielkiego mieszkania w Warszawie jest też jego stosunkowo wysoka płynność. Jeśli traktujemy zakup mieszkania, jako inwestycję, z której p krótkim czasie będziemy się być może chcieli wycofać, stosunkowo szybko to zrobimy. W mniejszym mieście na sprzedaż nieruchomości będziemy musieli zazwyczaj poczekać odrobinę dłużej.

 

CO SKŁADA SIĘ NA CENĘ DOMU W WARCE?

Często obserwujemy zaskoczenie na twarzach Klientów, gdy mówimy, że zamiast niewielkiego mieszkania w Warszawie, można mieć w tej samej cenie komfortowy dom w Warce. Pierwsza myśl to zwykle: „no tak ale to nie Warszawa”.

 

Potem pojawia się chłodna kalkulacja 30 minut w komfortowym pociągu, zamiast 45 w zatłoczonym tramwaju. Dodatkowe pomieszczenia i ogród, gdzie dzieci mogą się spokojnie bawić, a dorośli grillować lub po prostu usiąść z książką i filiżanką kawy. Przeliczenie ceny metra kwadratowego mieszkania na cenę metra kwadratowego domu nie jest takie proste, bo przecież w drugim przypadku otrzymujemy jeszcze własność działki!

 

Trzeci, kluczowy etap to odwiedzenie naszej inwestycji w Warce – podkreśla Mirosław Wojtas. – Możemy udawać, że podejmujemy racjonalne decyzje, ale gdy ktoś pojawia się w Pięknej Warce, zazwyczaj po prostu się niej zakochuje – śmieje się deweloper. Jeśli ktoś ceni spokój mniejszego miasta, a jednocześnie chce mieć wszędzie blisko i móc załatwiać codzienne sprawy bez stania w korkach, Warka będzie dla niego idealna.

 

Jeśli więc poszukujesz domu dla swojej rodziny, a nie tylko mieszkania na tu i teraz, które za kilka lat i tak sprzedasz, umów się na spotkanie w naszym biurze sprzedaży i przyjedź do Warki. Szybko przekonasz się, że komfortowe życie wcale nie musi wiązać się z ciasnotą w Warszawie.