Piękna Warka - jakie to ma być osiedle?

Osiedle Piękna Warka

Warka potrzebuje nowego osiedla, a my wiemy, jak takie osiedla budować. Nie boimy się powiedzieć, że Piękna Warka to będzie zupełnie nowa jakość na lokalnym rynku mieszkaniowym. Dlaczego? 

 

Zanim przystąpi się do budowy osiedla, należy na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Potem zastanowić się nad tym jeszcze raz i… jeszcze raz. To przecież decyzja, która ma wpływ na życie wielu ludzi przez wiele lat – podkreśla Mirosław Wojtas z NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, spółki, która realizuje Piękną Warkę. Deweloper, który przez ostatnich 15 lat budował podobne osiedla w Warszawie nie ma wątpliwości, że nowe osiedle podbije serca mieszkańców okolicy.

 

PO PIERWSZE – LOKALIZACJA

Kluczowym atutem Pięknej Warki jest lokalizacja – przy drodze prowadzącej w kierunku Góry Kalwarii (ulica Puławska). Nieco na uboczu, ale nadal w mieście. Z dobrej strony dla wszystkich, którzy dojeżdżają do pracy w Warszawie. 

 

Do tego dochodzi dostępność komunikacji publicznej. Gdy tylko zakończą się remonty na kolei, szybciej niż autem dojedziemy do Warszawy pociągiem (40 minut). To o tyle istotne, że spod samego osiedla będziemy mieli bezpośrednie połączenie autobusowe na dworzec.

 

Choć wielu osobom dziś wydaje się to może nierealne, chcemy stworzyć osiedle, którego mieszkańcy nie będą musieli odpalać samochodu, by załatwiać codzienne sprawy – tłumaczy Mirosław Wojtas. Wszędzie mamy mieć więc możliwość dotarcia z Pięknej Warki spacerkiem lub komunikacją publiczną.

 

PO DRUGIE – ODPOWIEDNI PROJEKT

Piękna Warka ma być osiedlem, na którym docelowo zamieszka kilkaset osób. Już w pierwszym etapie do użytku oddanych zostanie 10 domów i 16 mieszkań. Przyjęty charakter zabudowy sprawia jednak, że to nigdy nie będzie osiedle-gigant z kilkoma tysiącami mieszkańców. Ma tu być spokojnie i kameralnie. 

 

Jednocześnie w pierwszej linii zabudowy znalazło się miejsce dla lokali usługowych. – Zależało nam na stworzeniu osiedla wystarczająco dużego, by opłacało się tu otworzyć sklepy czy  punkty usługowe, ale też nie za dużego, by zatłoczenie nie odbijało się negatywnie na jakości życia mieszkańców – podkreśla Mirosław Wojtas. Jego firma stawia przede wszystkim na zabudowę szeregową. – Dzięki temu mieszkańcy będą mogli kupić dom z ogrodem w cenie niewiele wyższej niż cena mieszkania – podkreśla deweloper. 

 

W Pięknej Warce dostępne będą również mieszkania (16, z których najmniejsze ma 28, a największe 54 metry kwadratowe), ale tylko w pierwszym budynku. W kolejnych fazach rozbudowy osiedla przewidziane są już tylko domy szeregowe. 

 

PO TRZECIE I NAJWAŻNIEJSZE – LUDZIE

Choć lokalizacja, projekt i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów budowlanych mogłyby na to wskazywać, Piękna Warka nie będzie elitarnym osiedlem. Ambicją dewelopera jest stworzenie miejsca, gdzie wszystkim mieszkańcom Warki będzie się po prostu dobrze żyło. 

 

– Mamy świadomość, że to, czy Piękna Warka rzeczywiście będzie piękna, zależy przede wszystkim od ludzi, którzy tu zamieszkają – podkreśla Mirosław Wojtas. – Jeśli uda się stworzyć przyjazną społeczność mieszkańców, osiedle z pewnością będzie się rozrastać o kolejne etapy – deklaruje. 

 

Chcesz stać się częścią Pięknej Warki? Odwiedź nasze biuro sprzedaży i dowiedz się więcej o osiedlu