Dom czy mieszkanie - które rozwiązanie jest dla Ciebie?

Domy i mieszkania w Warce

Postawić na większą przestrzeń i kupić dom, czy raczej nastawić się na brak zmartwień i zdecydować się na mieszkanie? Dla wszystkich, którzy wciąż się wahają, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie plusów i minusów każdego z rozwiązań.

 

Dom czy mieszkanie? – Każdy z nas, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy, ma tu swoje preferencje. Zależy to najczęściej od tego, gdzie się wychowaliśmy i jakie skojarzenia mamy z oboma rozwiązaniami – analizuje Mirosław Wojtas z NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, wspólnik spółki, która realizuje Piękną Warkę.

 

Zaskakująco rzadko decydujemy się, na analizę racjonalnych argumentów, które przemawiają za obiema opcjami. Dziś spróbujemy to zmienić!

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DOM?

Dom (niezależnie od tego czy wolnostojący, czy szeregowy) to większa przestrzeń i własny ogród, gdzie mogą się bawić dzieci oraz zwierzęta. Będzie więc naturalnym wyborem dla większych rodzin, posiadaczy dużych psów i osób, które uwielbiają spędzać czas zajmując się roślinami czy majsterkowaniem. W przypadku domów szeregowych nie musi wiązać się to z dużym nakładem czasowym, ale o tym już kiedyś pisaliśmy.

 

Nieco mniej oczywistą zaletą posiadania domu jest poczucie niezależności. Wolnoć Tomku, w swoim domku! Oczywiście, nadal jesteśmy członkami wspólnoty sąsiedzkiej i powinniśmy zwracać uwagę, by nasze zachowanie nie uprzykrzało życia innym, ale jednak stopień wolności jest tu inny. Jeśli chcemy coś zmienić na swoim podwórku czy urządzić grilla w ogrodzie, po prostu to robimy. Dla wielu osób jest to tak naprawdę czynnik decydujący o takim, a nie innym wyborze.

 

Wiele osób decyduje się na zakup domu, choć na tę chwilę metraż mieszkania byłby w pełni wystarczający, z myślą o przyszłości. Planują założenie rodziny (czy powiększenie już istniejącej) i nie chcą za parę lat szukać nowego lokum, przeprowadzać się, załatwiać po raz kolejny formalności kredytowych itp. Dom, patrząc z tej perspektywy zapewnia im spokój i stabilizację.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MIESZKANIE?

Zakup mieszkania to rozwiązanie niewątpliwie bardziej ekonomiczne niż zakup domu. Wiele osób decyduje się na nie, bo nie chce brać długiego kredytu, nawet mając świadomość, że za kilka lat, wraz z powiększeniem rodziny, przyjdzie im sprzedać obecne mieszkanie i przeprowadzić się do domu.

 

Mieszkania częściej też niż domy traktowane są jako lokata kapitału. Wprawdzie domy również od lat zyskują na wartości, ale mieszkania, z racji na ogół niższej ceny, łatwiej wynająć lub sprzedać.

 

Na zakup mieszkania decydują się też często osoby wchodzące w jesień życia. Znajdujące się na jednym poziomie lokum umożliwia łatwe poruszanie się po nim nawet w przypadku ograniczonej mobilności czy choroby (z myślą o tym w naszym budynku mieszkalno-usługowym znalazły się wygodne windy, do których swobodnie można wjechać wózkiem). Mieszkanie w budynku wielorodzinnym pozwala również maksymalnie ograniczyć niezbędne prace przydomowe i remonty, które wraz z upływem lat mogą okazać się coraz bardziej uciążliwe. – Nie raz słyszymy, że osoby kupują mieszkanie, aby zapewnić sobie komfort na starsze lata – tłumaczy Mirosław Wojtas.

 

W przypadku mieszkań, jeszcze ważniejsze staje się jednak otoczenie i bliskość natury (z mieszkania nie wyjdziemy przecież do swojego ogrodu). – Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy w Pięknej Warce do tego, by stworzyć osiedle o kameralnym charakterze, wypełnione zielenią i z niezbędnym zapleczem handlowo-usługowym, dzięki któremu, aby załatwić bieżące sprawy nie będzie trzeba wsiadać w samochód – podkreśla Mirosław Wojtas.

 

Chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądać Piękna Warka już za kilkanaście miesięcy? Odwiedź nasze biuro sprzedaży!