Pierwsze lato po wyprowadzce z Warszawy - 7 rzeczy, które Cię prawdopodobnie zaskoczą

lato w Warce

Po przeniesieniu z ciasnego warszawskiego mieszkania do domu w Warce, szybko się do tego przyzwyczaisz i nie będziesz sobie już wyobrażać innego życia. Pierwsze lato w nowym domu przyniesie pewnie jednak kilka przełomów. Jakich?

 

Ze wspominaniem mieszkania w warszawskim blokowisku po przeprowadzce do domu w mniejszym mieście jest jak z wyjazdem na wakacje nad Bałtyk maluchem. Mówimy o tym z uśmiechem i często nawet sentymentem… ale w praktyce nikt nie chce już do tego wracać – śmieje się Mirosław Wojtas, wspólnik spółki NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, która realizuje Piękną Warkę. Na czym polega różnica między życiem w Warszawie a Warce?

 

1. OTOCZENIE

Zieleń i przestrzeń, w której nasze oczy nie zatrzymują się na odległej o kilka metrów ścianie, a mogą podążać dalej, sprawiają, że dużo łatwiej jest nam odpocząć. Nie jesteśmy już skazani na zatłoczone parki, bo bujną roślinność mamy właściwie wszędzie dokoła. Łatwiej nam pobyć z sobą samym, zwłaszcza, że dokoła odczuwalna jest jest jeszcze jedna kolosalna zmiana…

 

2. BRAK HAŁASU

Osoby, które wyprowadziły się z zatłoczonych części Warszawy mówią czasem, że początkowo organizmowi trudno jest zrozumieć, że nie towarzysz mu ciągły szum. Taki stan rzeczy nie trwa jednak zbyt długo, a cisza staje się z czasem olbrzymim atutem nowego domu. Poprawia się jakość snu, łatwiej się nam zrelaksować i skupić na pracy, gdy tego potrzebujemy.

 

3. WOLNIEJSZE TEMPO ŻYCIA

Po wyjeździe z Warszawy (ale nieco dalej niż na przedmieścia), szybko zauważycie, że tempo życia jest tu zupełnie inne. Ludzie tak nie gonią, a czasu na to, co ważne mają jakby więcej. Wynika to chyba z atmosfery, która szybko się udziela także nowym mieszkańcom. W połączeniu z bliskością stolicy i niespełna 30-minutowym dojazdem tam pociągiem, daje nam to wybór kształtowania tempa naszego życia w taki sposób, jaki nam w danym momencie odpowiada.

 

4. MNIEJSZY UPAŁ LATEM

Czy to możliwe, by 50 km od Warszawy upały latem były mniej uciążliwe? Choć klimat jest ten sam, nie bez znaczenia jest ucieczka od ”betonozy” i otoczenie sadów pełnych jabłoni (i nie tylko jabłoni). Więcej zieleni sprawia, że miasto nie akumuluje tak ciepła, a nowoczesne, dobrze wyizolowane domy zapewniają mieszkańcom przyjemny chłód nawet w najcieplejsze dni.

 

5. NIŻSZE KOSZTY ŻYCIA

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób będzie pewnie dyskutować z tym punktem, obstajemy jednak przy swoim. Mniejsze miasto to niższe koszty życia w porównaniu do stolicy. Zwłaszcza latem, gdy niemal za progiem czekają na nas świeżutkie owoce i warzywa prosto od producentów (a przecież w stolicy potrafią kosztować one wtedy fortunę).

 

6. SĄSIEDZI

W Warszawie też masz sąsiadów? A z iloma z nich zamieniłeś w ostatnim miesiącu więcej niż trzy zdania? Posiadanie domu z ogródkiem sprawi, że latem będziecie się w nich spotykać i niemal na pewno znajdziecie jakąś nić porozumienia. Nie ma tu znanej z warszawskich blokowisk anonimowości, ale w większości przypadków zastępuje ją po prostu sąsiedzka życzliwość.

 

7. WŁASNE PODWÓRKO

Wspomnieliśmy już, że porozmawiasz z sąsiadem po wyjściu do ogrodu. To dlatego, że każdy chce wtedy spędzać tam latem jak najwięcej czasu. Jeśli masz dzieci, ogródek zapewni im bezpieczną przestrzeń do zabawy, gdzie jednocześnie pozostają tuż obok. A weekendy z pewnością przyniosą spotkania ze znajomymi przy grillu czy po prostu relaks w hamaku z książką w ręku.

 

Brzmi jak bajka? Też chcesz to poczuć? Odwiedź nasze biuro sprzedaży i przekonaj się, jak komfortowo można żyć w Warce!