Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem - na co zwrócić uwagę

mieszkanie z dzieckiem

Czym kierować się podczas poszukiwań mieszkania dla rodziny z dzieckiem? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, by potem nie pluć sobie w brodę?

 

Mieszkanie to zakup na lata. Przy jego wyborze powinniśmy więc patrzeć nie tylko na bieżące potrzeby, ale też na wyzwania, które mogą nas czekać w ciągu kilku następnych lat. – Inne są potrzeby singli czy młodych par, a inne rodzin z dziećmi – podkreśla Mirosław Wojtas, wspólnik firmy NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, która realizuje osiedle Piękna Warka. – Kupując mieszkanie warto myśleć nie tylko o swoim obecnym etapie życia, ale i kolejnym. Unikniemy w ten sposób rozczarowań i ciągłych przeprowadzek – dodaje.

 

PO PIERWSZE I NAJWAŻNIEJSZE – LOKALIZACJA

Nie da się ocenić nieruchomości w oderwaniu od jej lokalizacji. Wiele elementów mieszkania można z czasem wymienić / poprawić, ale z tym nic nie zrobimy. Dlatego też warto poświęcić sporo uwagi odpowiedzi na pytanie: czy wybrana przez nas lokalizacja będzie spełniać nasze wymagania teraz i za 5 lat.

 

Może się bowiem zdarzyć, że domek na odludziu będzie wspaniałym rozwiązaniem… dopóki nasze pociechy nie pójdą do szkoły. Wtedy zacznie się dowożenie dzieci – na lekcje, zajęcia pozalekcyjne, czy do kolegów. Warto wziąć to pod uwagę. O ile bowiem dorosły z autem i prawem jazdy jest względnie niezależny nawet mieszkając dalej, o tyle rodzic musi się już w takiej sytuacji nastawić na dodatkowy etat – szofera.

 

Dobrze też wziąć pod uwagę bliskość placówek edukacyjnych – przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich. Będzie ona miała wpływ nie tylko na nasz wolny czas, ale też na przyszłość naszych dzieci. – Warka pod tym względem wypada naprawdę świetnie: z jednej strony lokalne szkoły są na naprawdę wysokim poziomie, z drugiej półgodzinny dojazd pociągiem do Warszawy otwiera przed nastolatkiem kolejne możliwości – wskazuje Mirosław Wojtas.

 

KOMFORT ŻYCIA CODZIENNEGO

Na wybór mieszkania poza czynnikami racjonalnymi mają też wpływ te emocjonalne. Często jest tak, że po zobaczeniu danego miejsca, wiemy już, że właśnie tu chcemy żyć, potrzebujemy tylko czasu, by znaleźć potwierdzenie podjętej już decyzji.

 

Mieszkanie dla rodziny powinno być komfortowe i zapewnić przestrzeń dla każdego domownika. Jeśli nasze pociechy nie będą miały swojego miejsca do zabawy, możemy spodziewać się, że zabawki wkrótce zaleją cały dom. Jeśli dorośli nie znajdą spokojnej przestrzeni – nie będzie mowy o korzystaniu z uroków pracy zdalnej. Przykłady można mnożyć.

 

Warto też zwrócić uwagi na drobne na pierwszy rzut oka udogodnienia. Obecność w budynku windy czy komórka lokatorska bardzo przydają się, gdy mamy małe dziecko poruszające się w wózku.

 

Przyjemnie też, gdy najbliższa okolica jest spokojna i zielona. Łatwiej w takim otoczeniu zadbać o harmonijny rozwój dziecka i z czasem pozwalać mu stopniowo na coraz większą samodzielność.

 

Gdy postanowiliśmy wybudować Piękną Warkę, postawiliśmy sobie za cel stworzenie osiedla, w którym sami chcielibyśmy mieszkać ze swoimi rodzinami. Nie tylko kolejnej sypialni Warszawy, ale miejsca, gdzie można żyć spokojnie, mając na podorędziu wygodne połączenie ze stolicą – podsumowuje Mirosław Wojtas.

 

Szukasz najlepszego miejsca na Ziemi dla swojej rodziny? Sprawdź ofertę mieszkań i domów w Pięknej Warce!