A może by tak rzucić to wszystko i… zamieszkać w Warce?

dom pod Warszawą

Męczy Cię zbyt szybkie tempo życia w stolicy? Nie chcesz przepłacać za niewielkie mieszkanie? Być może przyszedł już czas, by zamienić Warszawę na Warkę.

 

Budzisz się rano w za małym mieszkaniu, by zawieźć dziecko do prywatnego przedszkola (do państwowego nie miało przecież szans się dostać). Dojazd do pracy zajmuje Ci godzinę (bo korki), a szukanie miejsca parkingowego kolejnych 10 minut. Po dniu w pracy (kredyt za mieszkanie sam się nie spłaci) znów stoisz w korkach i docierasz do domu kompletnie wykończony. Nie masz już na nic sił, zaszywasz się więc w mieszkaniu z widokiem na betonową ścianę i czekasz na kolejny, taki sam dzień. Obraz przerysowany… ale czy rzeczywiście tak daleki od rzeczywistości?

 

2,6-3,5 mln ludzi mieszka – w zależności od tego, jak zdefiniujemy jej granice – w aglomeracji warszawskiej. Oni wszyscy korzystają ze stołecznej infrastruktury oraz usług publicznych. Niestety – przekłada się to na jakość życia w mieście i jego najbliższej okolicy. Jeśli dodamy do tego wszechobecny w Warszawie pęd, nie jest dziwne, że coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę z miasta.

 

ŻYCIE W MNIEJSZYM MIEŚCIE

W mniejszym mieście żyje się po prostu wolniej – mówi Mirosław Wojtas, wspólnik firmy NOTICA. WOJTAS DEVELOPMENT, która realizuje Piękną Warkę. Wie, co mówi, bo poprzednie osiedle, realizował w modnym warszawskim Wilanowie. Potwierdza to zresztą większość osób, które wyprowadziły się ze stolicy.

 

Dzięki mniejszej liczbie mieszkańców, dostępność usług publicznych w mniejszych miastach jest zdecydowanie większa. Być może ich oferta nie będzie tak rozbudowana, jak w Warszawie (choć, jak patrzymy na to, co dzieje się w Dworku na Długiej w Warce, to naprawdę nie mamy się czego wstydzić), ale łatwiej Ci będzie z nich skorzystać. Zapisy na kolejne atrakcje nie rozejdą się w kilka minut i z pewnością nie zabraknie tu miejsca dla Ciebie czy Twojego dziecka.

 

W Warce więcej spraw uda Ci się załatwić bez odpalania samochodu. Nie będziesz tracić czasu w korkach, a żeby zażyć natury – wystarczy wyjść do ogrodu lub zrobić sobie kilkuminutowy spacer. Gdy zamieszkasz na kameralnym osiedlu, szybko poznasz sąsiadów i będziesz czuć się pewniej, wypuszczając dziecko, by pierwszy raz poszło samo do szkoły.

 

Niezależnie od pozostałych argumentów, za życiem w mniejszym mieście przemawia jeszcze jedno – ceny nieruchomości. Za te same pieniądze możemy mieć bowiem ciasne mieszkanie na obrzeżach stolicy lub komfortowy dom z niewielkim ogrodem w Warce. Różnica jest więc wyraźna.

 

A CO Z PRACĄ W WARSZAWIE?

Życie w Warszawie ma też swoje niewątpliwe plusy – zwłaszcza, gdy chodzi o perspektywy zatrudnienia i rozwoju zawodowego – podkreśla Mirosław Wojtas. To właśnie ten powód wskazuje, jako główną przyczynę tego, że do Warszawy ściąga kolejne pokolenie młodych ludzi z nawet odległych regionów Polski.

 

Choć Warka się rozwija (o czym już kiedyś pisaliśmy na naszym blogu), konkurować ze stolicą, jeśli chodzi o rynek pracy, jeszcze nie może. Modernizacja linii kolejowej sprawia jednak, że wcale nie musi. Jeśli podróż pociągiem do centrum Warszawy może trwać 40 minut, to dojazd z Warki do pracy w stolicy może się okazać wyraźnie krótszy niż z niektórych stołecznych dzielnic!

 

Brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? Odwiedź nasze biuro sprzedaży w Warce lub Warszawie i oceń sam!